Репост - крок до змін! Розкажіть друзям про журнал
Головна/Статті

Завдяки «сумлінній праці» ФДМУ під керівництвом В. Трубарова бюджет у 2018 році недоотримав 21 млрд. грн від приватизації

Завдяки «сумлінній праці» ФДМУ під керівництвом В. Трубарова бюджет у 2018 році недоотримав 21 млрд. грн від приватизації - Корупціонер в Україні
43140
Треба всім зрозуміти - приватизація стосується кожного громадянина.

Згідно із Законом України від 07 грудня 2017 року № 2246-VIII «Про Державний бюджет України на 2018 рік» сума надходжень від приватизації державного майна була встановлена у розмірі  21,3 млрд грн.
Відповідно до Закону України від 06 грудня 2018 року № 2648-VIII «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» завдання було зменшено до 18,8 млрд грн.
Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 18 грудня 2018 року                 № 1006-р обсяг джерел фінансування загального фонду державного бюджету, встановлений Законом України «Про Державний бюджет України на 2018 рік», за кодом класифікації фінансування бюджету 401000 «Запозичення» збільшено на суму 18,445 млрд грн., у зв’язку зі зменшенням обсягу джерел фінансування державного бюджету за кодом класифікації фінансування бюджету 500000 «Надходження від приватизації державного майна», з дотриманням граничного обсягу річного дефіциту державного бюджету.
 
Протягом 2018 року від приватизації державного майна надійшло 275,45 млн грн. та перераховано до державного бюджету 268,65 млн грн.
 
Данні взяті зі сторінки 6 Звіту про роботу Фонду державного майна України (надалі – ФДМУ) та хід приватизації державного майна у 2018 роціюТаким чином, у 2018 році ФДМУ виконав план надходжень від приватизації на 1,29 % і тому бюджет недоотримав майже 21 млрд. грн від приватизації (від початкового плану надходжень до бюджету від приватизації), в свою чергу, Мінфін змушений був для покриття дефіциту бюджету (у тому числі по неотриманню 21 млрд. грн від приватизації) розмістити (продати) у грудні 2018 року ОВДП (облігації внутрішнього державної позики) під 20,5% річних.
 
Але у своєму звіті ФДМУ зазначає - протягом 2018 року від приватизації державного майна надійшло 275,45 млн. грн. (додаток 4) та перераховано до державного бюджету 268,65 млн. грн., що становить 75,7 % виконання планового показника (355,019 млн грн). Тобто, ФДМУ та В. Трубаров замість 21,3 млрд. грн. самостійно встановили плановий показник на рівні 355,019 млн. грн.
 
І ця ганебна ситуація з виконанням плану приватизації сталася незважаючи на те, що Рахункова палата про це попереджала ще у вересні 2018 року у п. 4.3 висновків Рахункової палати щодо проекту Закону України «Про державний бюджет України на 2019 рік» - невиконання запланованих обсягів надходжень від приватизації державного майна зумовить ризики зростання обсягу державних запозичень, здійснених з метою заміщення ненадходжень коштів від приватизації, і, як наслідок, державного боргу і видатків на його обслуговування, шкода інтересам держави є очевидною (посилання)Також про це зазначалося у звітах Рахункової палати «Висновки щодо виконання Державного бюджету України за підсумками трьох кварталів 2018 року в частині надходжень» у жовтні 2018 році.
 
Але нашим можновладцям з КМУ та народним депутатам, мабуть, не має часу читати ці висновки Рахункової палати. Особливо  дивує бездіяльність у питанні приватизації народного депутата І. Лапіна, який керує Спеціальною контрольною комісією ВРУ з питань приватизації, тому що відповідно до ст. 9 Закону України «Про приватизацію державного і комунального майна» з метою забезпечення контролю за здійсненням приватизації, додержанням законодавства України про приватизацію та аналізу її наслідків з числа депутатів утворюється Спеціальна контрольна комісія ВРУ з питань приватизації. А може цей народний депутат щось «знає» і тому спокійно реагує на недоотримання бюджетом під час війни майже 21 млрд. грн. та в цей час займається питанням підвищення відповідальності журналістів?
 
Також, в зв’язку з неефективною діяльністю ФДМУ при проведенні приватизації, до шкоди треба віднести, в тому числі, й кошти на утримання ФДМУ та його регіональних відділень, нарахованих працівникам премій та надбавок та кошти на проведення самої приватизації.
Відповідно до статей 7, 8 Закону України «Про Фонд державного майна України» Фонд державного майна України очолює Голова. Голова Фонду державного майна України має першого заступника і заступника, які здійснюють визначені Головою Фонду державного майна України обов'язки.
В 2018 році Виконуючим обов’язки Голови ФДМУ був Трубаров В.М., а заступником голови ФДМУ, до обов’язків якого віднесено здійснення приватизації, – Герц В.М.
Зазначене свідчить про те, що в діях Виконуючого обов’язки Голови Фонду державного майна України Трубарова В.М. та заступника Голови Герца В.М. наявні ознаки кримінального правопорушення передбаченого статтею 364 Кримінального кодексу України.
 
В. Гройсман разом з В. Трубаровим "сумлінно" виконуючи обов'язки призвели до нового боргу на суму недоотримання бюджетом 21 млрд. грн. від приватизації під 20,5 % річних без усякої відповідальності за скоєне.
І при цьому, вся ця «чисельна армія» держслужбовців (ФДМУ, КМУ, Мінекономрозвитку) від нас громадян цілий рік отримувала зарплатню та нагадаю усім, що вони всі давали присягу державного службовця і напрацювали замість надходжень до Бюджету від приватизації - борги у розмірі майже  21 млрд. грн під 20,5 % річних.
 
Великі досягнення «реформаторів» по проведенню приватизації ми відчуваємо – збільшилися борги у Держави та у нас з вами, але питання про відповідальність поки що залишається відкритим.
 
Тому, громадяни, слідкуйте за приватизацією, бо це не тільки розвиток Держави та інвестиції, а як вбачається ще може бути джерелом боргів, які ми з вами будемо віддавати.
Тому треба контролювати дії влади, не давати їм можливості порушувати законодавство та права громадян, знати та боротися за свої конституційні права, за прозору приватизацію, за надходження до бюджету, боротися проти виникнення монополізації (олігархізації) та боротися проти свавілля чиновників.


Качур Д. М. член Громадської ради при ФДМУ , експерт з питань приватизації
Поділиться в соціальних мережах: