Репост - крок до змін! Розкажіть друзям про журнал
Головна/Статті

Можновладці з Березані всілись у… театральні крісла

Можновладці з Березані всілись у… театральні крісла - Корупціонер в Україні
30920
«Чи любите ви театр так, як люблю його я, тобто всіма силами душі вашої...», – такими словами освідчувався в любові до театрального мистецтва один відомий критик позаминулого століття. Такими ж словами вже інша особа, наш сучасник, може освідчитись у любові… ні, не до Мельпомени – до театральних крісел, придбаних для комфорту депутатів Березанської міської ради, що на Київщині.
27 вересня 2018 року на сторінці спільноти «Березанську владу під контроль громади» у соцмережі Facebook з’явилося повідомлення про те, що Виконавчий комітет Березанської міської ради в особі міського голови Володимира Тимченка та ТОВ «Меблева фабрика Прем’єра» в особі Мережко Ігоря уклали договір про закупівлю 42 театральних крісел серії «Лідер» універсальне з конференційним столиком та крісло серії «Лідер» універсальне. Загальна сума Договору складає: 68 069,70 грн. (шістдесят вісім тисяч шістдесят дев’ять грн. 70 коп.), в т. ч. ПДВ 11 344,95 грн. Автор публікації Наталя Кириленко зробила висновок, що придбання одного крісла серії «Лідер» обійшлося місцевому бюджету у 1350. 44 грн. (Забігаючи наперед, повідомим читачу, що обрахунки виявилися не точними – насправді, вартість одного крісла з конференційним столиком склала – 1 660, 14 грн., а вартість одного крісла тої ж серії, але без конференційного столика – 1 476,12 грн.).«Дорогувато, але чим не пожертвуєш, коли на кону дупа місцевого чиновника? – прокоментувала закупівлю Наталя Кириленко та продовжила: – Та коли ми зайшли на сайт Меблевої фабрики Прем’єра... і побачили, що вартість одного крісла «Лідер» становить від 960 грн., то тривалий час просто не могли закрити рота від подиву!
Замовлення на придбання 42 крісел серії «Лідер» могло б обійтися для нашого березанського гаманця значно дешевше – 40 320 грн. Гарно нас пошив у дурні пан міський голова! Одним словом, – лідер! Остап Бендер нервово палить у коридорі»:Свій пост Наталя Кириленко супроводила коментарем у вигляді скріну сторінки сайту меблевої фабрики із замовленням 42 крісел серії «Лідер»:Коротеньке повідомлення в соцмережі викликало бурхливу реакцію. Особливо з боку Володимира Тимченка. Посадовця настільки вразило прочитане, що не можна й передати! І таку громадянську позицію можна зрозуміти: у місті, де на допомогу онкохворим людям не можуть надати більше 1000 грн., де навіть збиралися закривати пологове відділення лікарні у зв’язку з нестачею коштівпридбання театральних крісел для сідниць слуг народу, – то завелика розкіш! Словом, не витримавши такої наруги над бюджетним гаманцем, Володимир Тимченко звернувся до суду. І ось на цьому хвилюючому моменті потрібно взяти театральну паузу…
Річ у тім, що В.Тимченко – один із підписантів договору на закупівлю театральних крісел. Він очолює Виконавчий комітет Березанської міської ради, а тому в пості Наталі Кириленко чоловік у Фейсбуці розгледів загрозу не для бюджету міста, а для себе особисто. «Маніпулюючи свідомістю мешканців міста, перекручуючи на свій лад отриману інформацію та вносячи пересічним громадянам фейкові події, які не відповідають дійсності, дані псевдолюбці та псевдопатріоти, які особисто нічого не зробили для покращення життя громади, намагаються заробити собі на цьому певні дивіденди», на Фейсбуці клеймить він пані Кириленко у своєму позові про захист честі, гідності, ділової репутації та відшкодування моральної шкоди. (Саме з таким позовом він звернувся до суду, прохаючи визнати інформацію недостовірною та стягнути з Відповідача… сто тисяч гривень в рахунок відшкодування завданої моральної шкоди).
Зауважимо, що відповідно до чинного законодавства, права на отримання морального відшкодування міський голова В.Тимченко не має в силу своєї публічності, адже особи, які обіймають публічні посади або здійснюють публічну владу на місцевому, регіональному, національному чи міжнародному рівнях, вирішили апелювати до довіри громадськості та погодилися «виставити» себе на публічне політичне обговорення, а тому вони підлягають ретельному громадському контролю (до речі, Н. Кириленко адмініструє у ФБ сторінку з назвою – «Березанську владу під контроль громади») і потенційно можуть зазнати гострої та сильної громадської критики.
Певно, з цієї причини Володимир Тимченко подав позов безпосередньо від свого імені: «Contra spem spero! – Без надії сподіваюсь…»
Яку ж загрозу для себе вгледів Володимир Тимченко? А ось таку: «Внаслідок неодноразово розповсюдженої відповідачкою інформації та як наслідок, безпідставне обурення певною частиною громади діями міського голови та виконавчого комітету Березанської міської ради, почалися підбурювання до дострокових виборів та складення мною повноважень, що  в свою чергу привело до погіршення стану мого здоров’я та як наслідок цього я вимушений був проходити лікування в Київській клінічній лікарні №1…»!
Мусимо визнати, відверте зізнання справжніх причин появи судового позову радує. Відтепер березанська громада таки зрозуміє, чим пояснюється така безмежна любов Володимира Тимченка до театральних крісел. Крісло – то не просто меблі. То найперша ознака влади. І розхитувати її, здешевлювати чи нехтувати нею, нікому не дозволено. Особливо пересічним громадянам – платникам податків до місцевого бюджету. Їхнє завдання – бюджет наповнювати, а ось як його найкраще витратити – знають тимченки, свинарчуки-гладковські й «іже з ними».

Коли готувався матеріал, з’явилася ще одна «делікатна» новина:
20 лютого 2019 р. КП «Березанькомунсервіс» уклало договір на придбання у Лисюк І.М (дружини голови Баришівського районного суду Київської області Лисюка Олександра Дмитровича) трактора колісного МТЗ-80 та причепа тракторного 2ПТС- 4. Вартість договору – 190 075.00 UAH з ПДВ.На момент набуття права власності трактора (2013 р.), згідно даних поданих О.Д. Лисюком у декларації за 2018 рік, його вартість становила... 1000 грн. Інформація про причеп тракторний 2 ПТС-4 у декларації голови суду Олександра Лисюка відсутня:Далі буде…
 

Іван Григорів

Поділиться в соціальних мережах: