Буденність заголовків щодо свавілля працівників патрульної поліції в Україні нікого не дивує. Щоденно така інформація з’являється у мережі інтернет в стрічках новин на інформаційних ресурсах та соціальних мережах. Ці новини нажаль вже не дивують, хоча їх наявність обурює кожного.
Однак такі новини «про поліцейські злочини» залишаються чиєюсь історією, чиєюсь бідою допоки не трапиться щось схоже особисто...
І це змінює не тільки ставлення до таких подій, а й розуміння того, що не зважаючи на всі реформи в Україні протягом
Такими критеріями мають обов’язково керуватися люди наділенні владними повноваженнями, які хочуть будувати правову державу. Доречі, громадяни які хочуть жити в правовій державі мають розуміти, щоб їх права визнавалися та були захищенні вони повинні вимагати від посадовців державних установ неухильного додержання в їх діях Конституції та норм Законів України.
Далі кожен поміркує про своє...
Керівництво національної поліції ВИЗНАЄ протиправність дій своїх підлеглих, але цей факт чомусь ніяк не впливає на наслідки заподіяні цими діями.
І таки наслідки для мешканця міста Ромни Анатолія Шимка перетворилися на боротьбу, щодо відновлення порушених прав.
Так наприкінці вересня минулого року у місті Ромни трапилось дорожньо-транспортна пригода, винуватцям якої став неповнолітній
Так Анатолій Шимко знаходячись у своєму автомобілі Toyota Prado, чекаючи початку руху, отримав удар позаду від автомобіля Seat, керованого Терновим молодшим, наздогнав попереду ВАЗ який також зупинився, пропускаючи пішоходів. Внаслідок ДТП всі автомобілі отримали механічні пошкодження.
З першого погляду звичайна ДТП, приїзд патрульної поліції, оформлення та притягнення винуватця до відповідальності. Але...
По приїзду екіпажу патрульної поліції, один правоохоронець начебто Дорошенко, почав відновлювати подію у встановленому порядку на папері, а другий сержант Чоні, почав складати протокол.
В подальшому, події прийняли несподіваний обіг.
При наявності оформленої схеми ДТП з усіма трьома учасниками, протокол сержант Чоні підписує за участю лише двох автомобілів, тобто винуватця аварії Тернова молодшого взагалі не було. У сухому залишку Анатолій Шимко на своєму автомобілі стає винуватцем ДТП, тобто здоганяє автівку, яка зупинилась перед пішохідному переході.
Постає логічні питання:
Чому ж в цій конкретній ситуації інспектор Олег Чоні склав протиправний протокол, який не відповідав схемі ДТП ?
Чому під час складання протоколу цей інспектор відмовляється взяти пояснення безпосередньо у Анатолія Шимка?
Чому інспектор вів себе зухвало та словесно тиснув на Шимка прямо вказуючи йому, що саме він є винуватцем у ДТП?
Чому залишив без уваги той факт, що машина Шимка має пошкодження задньої частини автомобіля?
І в загалі чому екіпаж патрульної поліції не здійснював відео-фіксацію нагрудними камерами?
Питань багато.
Однак складеному протиправному протоколу є обставини, які допоможуть відповісти на вищевказані запитання, щодо зловживань службовим становищем інспектора Чоні, та зацікавленість в особі, яка вчинила ДТП та членів його сім’ї.
А це мабуть постійна співпраця сім’ї Тернових у тендерах з «запитаннями», безпосередньо головним управлінням національної поліції у Сумській області.
Ми не стверджуємо кожен зробить свої висновки, але...
Саме відсутність правосуддя та розуміння злочинцями «невідворотності покарання» множить свавілля та укріплює думки про вседозволеність, що породжує корупцію.
Так, ДТП, яке відбулось з вини неповнолітнього водія без водійських прав Іллі Тернова на автомобілі Seat Ibiza, інспектор поліції Олег Чоні , оформив таким чином як наче ДТП відбулося за участю двох автомобілів Toyota Prado та ВАЗу.
Єдине, що в даній ситуації не можливо підробити, так це очевидні докази присутності третьої машини Ceat, на фото які були зроблені, зразу після аварії, на яких видно наслідки.
Звичайно такі дії інспекторів Чоні та Дорошенка були оскарженні Анатолієм Шимко у Головному управлінні Національної поліції в Сумській області.
Незаконність їх дій полягали в спотворенні дійсних обставин ДТП та умисне оформлення наслідків ДТП щодо всіх суб’єктів, об’єктів та обставин, що стосувались ДТП , чим умисно ініціювали притягнення Анатолія Шимка (який фактично є потерпілим в даній ДТП ) до адміністративної відповідальності.
При цьому в порушення вимог ст. 126, 184 КУпПА у разі вчинення адміністративного правопорушення неповнолітньою особою віком від 14 до 16 років протокол складається стосовно одного з батьків неповнолітньої особи. Чого інспекторами зроблено не було. Також не було складено протокол відносно власника автомобіля Seat в порядку ст. 126 КУпАП.
Всі ці порушення під час оформлення ДТП були викладені в скарзі на незаконні дії та бездіяльність посадових осіб патрульної поліції.
За результатами проведеного службового розслідування керівництвом ГУ НП в Сумській області встановлено порушення вимог чинного законодавства сержантом поліції Чоні, який безпосередньо склав протокол відносно Анатолія Шимка про адміністративне правопорушення за відсутності в його діях ознак адміністративного правопорушення.
Та як результат сержанта Чоні, було притягнуто до дисциплінарної відповідальності.
Варто зазначити, що під час службового розслідування батьків неповнолітнього Тернова І.В. також було притягнуто до відповідальності.
Усвідомлення кожним «невідворотності покарання» за вчинення протиправних дій зробить за можливе формування і будову правової держави України.
Але для Анатолія Шимка рік відстоювання порушених прав продовжується, оскільки розгляд справи про притягнення його до відповідальності ще триває... і результати розгляду якої будуть освітленні у нашому журналі.