01.04.2020110250
Сергій Кучер завдяки гучним скандалам із забудовами в столиці це дуже знана в певних кругах людина. При Януковичі очолював Державну архітектурно-будівельну інспекцію України. Саме в цей період почався «кар’єрний» зліт чиновника. Але вже в 2014 році проти нього, а також екс-начальника ДАБІ Олександра Рибака, який доводився сином колишнього спікера парламенту Володимира Рибака, СБУ порушило кримінальну справу. За версією слідства, за рік до цього Кучер і Рибак «створили дієвий механізм незаконної реєстрації дозвільних документів на проведення будівництва». На думку правоохоронців, чиновники ввели протиправний механізм реєстрації дозвільних документів у сфері будівництва через мережу бек-офісів. І заробили на цьому понад 50 млн доларів США. За словами народного депутата Івана Юнакова схема полягала в наступному: «Мінімальна ціна, яку платили забудовники — 5 доларів США вхід і 5 доларів США вихід з 1 кв. м. (прим. авт. — за будинок). Обсяги будівництва — не менше 15 млн кв. м житла на рік. Далі порахувати неважко. Це тільки будівництво житла, без комерції, доріг, мостів, ВЕС і СЕС. Думаю, сума корупції — не менше В кінці 2018 року Сергій Кучера оголосили в розшук. Дані про розшук Кучера внесли в перелік розшукуваних осіб на сайті Міністерства внутрішніх справ. Але вже в 2019 році Сергій Кучер став президентом державної будівельної корпорації «Укрбуд».
Після засідання РНБО з питань скандального державного будівельного холдингу «Укрбуд» на яке його привів перший заступник керівника Офісу президента Сергій Трофімов. Згодом Рада директорів «Укрбуду» призначила Кучера президентом, вирішивши, що він впорається з роллю кризового менеджера корпорації, яка опинилась на межі банкрутства. От тільки Сергій Кучер давно пов’язаний з Максимом Микитасем, який, власне, і довів «Укрбуд» до того стану, який може спровокувати ланцюгову реакцію на ринку нерухомості в столиці.
З джерел в КМДА підтвердили, що Сергій Кучер дуже впевнено почуває себе в Києві тому, що не тільки «викупив» індульгенцію за минулі гріхи, але і продовжує впливати на процеси незаконної забудови в столиці через заступницю директора департаменту містобудування та архітектури Валентину Антоненко, яка підписує містобудівні умови. А це є грубим порушенням законодавства: підписувати подібні найважливіші документи повинен виключно головний архітектор. Більш того, Сергій Кучер де-факто керує не тільки столичним містобудуванням, а й департаментом Державної архітектурно-будівельної інспекції в Києві — через його директорку Лесю Горобченко. Повний цикл — від дозволів на будівництво до його контролю і завершення.
Ще екс-очільник уряду (Олексій Гончарук) зазначав, «в тому ДАБІ все настільки прогнило, вони настільки замучили бізнес і громадян поборами по 5 доларів за квадратний метр, що ринок говорить «приберіть їх всіх». У тому числі команда з офісу ефективного регулювання BRDO понад рік займалася виявленням корупційних ризиків у ДАБІ. Також грантоїди всіх мастей — експерти, активісти, архітектори — говорили про те, що далі це терпіти не можна. Адже попередні очільники ДАБІ вже разом з «новими обличчями» перетворили державний орган на грошовий станок, який лише друкує для них та їхніх кураторів кошти, а будівельна галузь змушена платити данину, ще більшу, ніж за часів Януковича.
Завдяки журналістам у відкритому доступі з’явились так звані «понятійки», це такі собі меморандуми, які укладаються, звісно не офіційно, між забудовниками, чиновниками ДАБІ та очільниками місцевої влади й в яких зазначалась «доля» отриманих хабарів за окремий об’єкт будівництва, зокрема можна подивитись на таку «понятійку» з «Укрбудом» на будівництво ЖК у Печерському районі столиці по вул. Звериницькой, 72 на пагорбах ботанічного саду.
Тому злобудовники не переймаються де будувати, з порушеннями чи ні, оформлена чи ні земельна ділянка головне отримання надприбутків. Тому маємо обманутих інвесторів на будивництвах Войцеховського, а тепер і на будівництвах Укрбуду. Як то кажуть — подивись хто очолює будівельну компанію та не дивуйся, що тебе кинули...
Яка має бути суспільна мораль, якщо житло будують на цвинтарі. І це не поодинокий кричущий випадок, це злобудовна тенденція. Ще незавершена історія з будівництвом на території Олександрівська клінічна лікарня м. Києва, а вже злобудовники підбираються до Бабиного яру в столиці. Це якійсь треш...
Но вищій цинізм називати монофункціональні житлові комплекси, такі як ЖК Edeldorf, що будується на Печерську по адресу: вул. Старонаводницька, 42-44, першою лінією Печерська та отримувати за такі проекти винагороду (19 листопада 2018 року в стрічці новин на сайте ЖК Edeldorf з’явилось повідомлення про вручення премії iBuild-2018 в номінації «Кращий жилий проект року»).
Для тих хто не знає зазначений житловий комплекс будується впритул, навіть на території Звіринецького кладовища.
Довідка: За законом «Про поховання та похоронну справу» державні стандарти в галузі поховання впроваджуються з метою забезпечення безпеки життя та здоров’я людей. Існуючі місця поховання не підлягають знесенню. Виконання будь-яких будівельних робіт у місцях поховань, на місцевості із залишками слідів давніх поховань, на територіях закритих кладовищ, а також у прилеглих до місць поховань охоронних зонах забороняється. Захисна зона зелених насаджень навколо кладовища за ДБН Б 2.2-1:2008 повинна бути завширшки не менше ніж 20 м.
Девелоперська компанія Edelburg Development спеціалізується на будівництві і реалізації комплексних житлових проектів бізнес-класу, компанія була заснована в 2007 році за участю інжинірингової компанії WBA Immo GmbH із залученням іноземних інвестицій і також є представником міжнародної девелоперської групи на українському ринку первинної нерухомості. На даний момент в процесі будівництва знаходиться вже три столичних проекту житлових комплексів бізнес-класу і один комплекс комфорт-класу у Вишневому. Там же будується перший в місті торгово-розважальний центр Cherry Mall. Ще один сегмент, в якому компанія почала працювати — офісна нерухомість. Генеральний директор будівельної компанії Edelburg Development — Сергій Кучер.
Щоб забезпечити собі надприбуток злобудовники можуть збільшити площу забудови чи збільшити кількість поверхів будови, так на ЖК Edeldorf заявлена кількість поверхів 26, а висота стелі сягає 3 метрів, нескладний розрахунок — висота житлового монстра становитиме не менше 80 метрів, з яскравими краєвидами ... на кладовище.
Сумно, що громадяни стають жертвами таких шахрайських схем.
Але важливіше розуміти, що за такими незаконними діями злобудовників наступає розплата і не тільки ошуканими покупцями житла. Зверинецьке кладовище це не просто старе місце поховання, це поховання людей, які померли від інфекційних хвороб (чуми, віспи, тощо), а порушені будівництвом схили гори можуть бути новим джерелом захворювань. І тоді питання — звідки беруться хвороби, які давно вже були вилікувані, та звідки з’явились знову буде вже не на часі...
В розповсюдженні будь-яких хвороб винні в першу чергу жадібність та байдужість наших громадян до таких явищ.
Update: прийняті Урядом 13 березня цього року постанови № 218 та № 219 щодо ліквідації ДАБІУ вступили в дію. Утворено центральний орган виконавчої влади — Державну сервісну службу містобудування України (Держсервісбуд). Основними завданнями новоствореної структури є надання (отримання, реєстрація), відмова у видачі чи анулювання (скасування) документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт, прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів. Іншою постановою (№ 219) утворено ще два центральних органи виконавчої влади: Державну інспекцію містобудування України та Державне агентство з технічного регулювання у містобудуванні України. Державні органи здійснюватимуть державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю і нагляду та технічного регулювання у сфері містобудування відповідно.