Репост - крок до змін! Розкажіть друзям про журнал
Головна/Статті

Інформація, яку оприлюднив В. Гройсман відрізняється від інформації Укравтодора

Інформація, яку оприлюднив В. Гройсман відрізняється від інформації Укравтодора - Корупціонер в Україні
39190
У попередній статті «Секретаріат КМУ не володіє інформацією, яку оприлюднює В. Гройсман» я надав інформацію зі слів В. Гройсмана про 3800 км. доріг відремонтованих та збудованих.
 
22.02.2019 року з цього приводу я надав запити до Секретаріату КМУ, але Секретаріат КМУ зазначив, що не володіє цією інформацією та 28.02.2019 року направив мої запити до Мінінфраструктури та Укравтодору.
 
12.03.2019 року я отримав відповідь від Укравтодору, датовану 05.03.2019 року № 1220/1/5.2-8-44/55 підписану ще одним виконуючим обов’язки у Державі – в. о. Голови Укравтодору С. Новаком. Здивувало те, що лист підписано 05.03.2019 р., але відправлений 12.03.2019 р., тобто Укравтодору на просте відправлення підписаного листа потрібно 7 діб.

Пан С. Новак повідомив, що всього у 2018 році за рахунок усіх джерел фінансування на будівництво, реконструкцію, капітальний та поточний середній ремонт автомобільних доріг загального користування державного значення введено в експлуатацію 1411,9 км та за рахунок коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам введено в експлуатацію 1089,6 км автомобільних доріг комунальної власності. Як бачимо по інформації Укравтодору –  відремонтовано та збудовано 2501,5 км доріг.
 
Нагадаю, що на сторінці В. Гройсмана на Фейсбуці розміщена його заява про те, що у 2018 році було відремонтовано та збудовано 3800 км доріг.
 
На додачу Укравтодор додав таблицю з областями та кілометрами, яку просто прочитати не можливо, не кажучи вже про те, що вони повинні були вказати всі дорожні ділянки, їх місцезнаходження та протяжність цієї ділянки дороги. Звісно я зроблю ще запити, але є відчуття що такої інформації в них теж немає і звісно є  підозра про те, що контроль з боку Уряду та Укравтодору за якістю робіт та витрачанням коштів знаходиться на самому низькому рівні. А питання йде про виділення у 2018 рокі більш ніж 40 млрд. грн. Тож про які 3800 км наголошував В. Гройсман?
 
Також стає зрозумілим, що окрім отримання інформації по дорожнім ділянкам та отримання за допомогою читачів інформації на цей час про стан цих ділянок потрібно буде отримувати інформацію про кількість витрачених коштів на ремонт або побудову дороги по кожній ділянці дороги окремо. І це ми можемо зробить тільки разом.

Нам, громадянам, Конституцією України надано право здійснювати владу через органи влади (ст. 5), право брати участь в управлінні державними справами (ст. 38) та право на те, що Держава відповідає перед людиною за свою діяльність (ст. 3).
 
Тому, нам громадянам потрібно зрозуміти, якщо є недоліки в діяльності посадових осіб щодо здійснення контролю, тоді це повинні робити ми громадяни і у разі виявлення недоліків інформувати про них владу, вимагати усунення та вимагати покарань посадових осіб по провині яких виникли  ці недоліки.
 
Треба контролювати дії влади, не давати їм можливості порушувати законодавство та права громадян, знати та боротися за свої конституційні права та боротися проти свавілля чиновників.
 
Чи стане громадянин джерелом влади залежить від кожного з нас.


Качур Д. М. член Громадської ради при ФДМУ голова Правління ГО «Офіцери, громадяни, вільна Україна»
Поділиться в соціальних мережах: