Репост - крок до змін! Розкажіть друзям про журнал
Головна/Статті

Тисячі підприємців столиці готують судові позови до влади з вимогою відшкодування матеріальних і моральних втрат

Корупціонер в Україні всеукраїнський журнал
88950

15 травня в УНІАН відбулася прес-конференція на тему: «Тисячі підприємців столиці  готують судові позови до  влади  з вимогою  відшкодування матеріальних і моральних втрат».

Спікерами заходу виступили: голова наглядової ради ГС «Асоціація підприємств та підприємців Києва і Київської області» Олександр Мельник; голова правління ГС «Асоціація підприємств та підприємців Києва і Київської області» Ольга Коцько; член правління ГС «Асоціація підприємств та підприємців Києва і Київської області», підприємець Земфіра Торохтій; голова Ради ГО «Всеукраїнська спілка працівників торгівлі та послуг «Трудова співдружність»» Лаліта  Картозія; голова Правління ГО «Офіцери, громадяни, вільна Україна», член громадської ради при ФДМУ Дмитро Качур.

Представники бізнесу провели попередні перемовини з представниками Євросоюзу та підготували відповідні звернення до ряду країн ЄС, аби ті ввели персональні санкції протикерівництва Київської міської державної адміністрації та наближених до них осіб, зокрема,  Андрія Андрєєва начальника КП «Київблагоустрій»; Дмитра Білоцерківця, радника Київського міського голови,  депутата ВРУ; Максима Микитася, президента корпорації «Укрбуд»; Ігора Баленка депутата Київської міської ради, власника мережі «Фуршет».

Дані дії підприємців зумовлені відвертим втручанням Київської влади у господарську діяльність підприємців та «наглим віджимом» бізнесу підприємців особами, що приближені до структури КМДА.

Не зважаючи на рішення окружного адміністративного суду м. Києва від 21.12.2017 у справі №826/13291/17 в Києві і до цього часу діє «негласна» заборона стосовно продажу пива в тимчасових спорудах. Дане рішення суду вступило в законну силу 08.02.2018 після невдалого апеляційного оскарження КМДА.

Однак, ні Київський міський голова В. Кличко, ні посадові особи КМДА не зважають ні на яке рішення суду, нівелюючи тим самим Верховенство права в Україні.

Нещодавно стала зрозуміла позиція адміністрації у цьому питанні, по слухам існує змова між чиновниками та великими мережами супермаркетів, які в КМР (КМДА) представляє Ігор Баленко, власник мережі «Фуршет».

Підприємці постійно звертаються до Київської міської державної адміністрації, в т.ч. до Київського міського голови В. Кличка, різних комісій, посадових осіб  адміністрації, але не отримують ніяких відповідей на свої численні звернення, а тому вибрали саме такий публічний шлях звернення до чиновників.

Підприємницька діяльність гарантована Конституцією України і підприємці ведуть свій бізнес керуючись саме законами України. А їх за це б’ють та крадуть їх майно чиновники. В Києві цією роботою керують посадові особи благоустрою міста такі, як Андрій Андрєєв, начальник Комунального підприємства «Київблагоустрій» та Дмитро Білоцерковець, радник Київського міського голови, депутат Верховної ради України, який благоустроював і далі продовжує благоустроювати місто Київ, результати його благоустрою цих осіб наразі розслідують правоохоронні органи.

Безкарність і наглість дій чиновників та їх товаришів вже перейшла будь-яку межу.

Друзі нашого мера, не цураються нічим: починаючи від незаконних забудов до простого бандитського віджиму. В Києві є така будівельна корпорація «Укрбуд», а її власником дуже хороший товариш нашого мера Максим Микитась, по бажанню якого зараз відбувається замовний із залученням поліції Святошинського району м. Києва «віджим» бізнесу звичайного підприємця. Про це на пресс-конференції розповіла З. Торохтій.

Київські підприємці підготували позови в суди до Київської міської державної адміністрації щодо відшкодування моральної та матеріальної шкоди на суму понад 500 млн. грн. за незаконні дії щодо знесення тимчасових споруд для ведення бізнесу.

Чи готова громада, кияни нести таке фінансове навантаження, через недолугих чиновників, які ще тим більше прокралися?

Про це на прес-конференції в УНІАН повідомили представники столичного бізнесу. «Взагалі ситуація парадоксальна в тому, що влада вийшла за межі правового поля, а ми, перебуваючи в правовому полі, звертаємося до судів і намагаємося їх туди повернути», — сказав голова наглядової ради «Асоціації підприємств і підприємців Києва і Київської області» Олександр Мельник. За його словами, представники малого і середнього бізнесу провели переговори з представниками Європейського Союзу щодо протидії корупційній складовій у владі і написали відповідні звернення до ряду країн ЄС, аби вони ввели персональні санкції проти керівництва КМДА. «Щоб ці люди не мали допуску до іноземних інвестицій, Євроспільнота осудила їх, як хабарників, аж до того, щоб ці люди не могли б вільно пересуватися по території Європейського Союзу», — наголосив Мельник.

Як зазначила присутня на прес-конференції голова ради ГО «Всеукраїнський союз працівників торгівлі та послуг «Трудова співдружність» Лаліта Картозія, Київрада 14 вересня 2014 року ухвалила одіозне рішення №62/62, яким прирівняла малі архітектурні форми й тимчасові споруди для ведення підприємницької діяльності. Це рішення, за її словами, розв’язало руки міській владі в плані знесення тимчасових споруд, а також нав’язало підприємцям договір пайової участі, коли бізнес повинен платити гроші в не зрозумілі спецфонди, без будь-яких гарантій, що тимчасова споруда не буде знесена. При цьому відсутність такого договору було однозначним приводом для знесення. Картозія також повідомила, що наприкінці квітня Київський апеляційний адміністративний суд залишив без змін рішення Окружного адміністративного суду Києва, яким деякі пункти рішення Київради №62/62 визнавалися протиправними і недійсними.

Зокрема, Департамент благоустрою Київської міської державної адміністрації позбавили повноважень приймати рішення про демонтаж Тимчасових споруд за відсутності договору про пайову участь, а сам договір визнавався добровільним, а не примусовим, як і паспорт прив’язки. «Виникає питання, навіщо стільки років влада нас «кошмарила», якщо вона знала, що цей договір добровільний? Чому стільки років влада демонізувала підприємців в очах громадськості, якщо сама ж навмисно вивела підприємців за межі правового поля? Владу треба притягнути до відповідальності за такі умисні незаконні дії», — наголосила вона.

Присутні на прес-конференції голова правління «Асоціації підприємств і підприємців Києва і Київської області» Ольга Коцько, підприємець Земфіра Торохтій і член громадської ради при Фонді держмайна Дмитро Качур закликали представників бізнесу, які постраждали від дій влади, приєднатися до ініціативи і подати позови до КМДА про відшкодування збитків.

Підприємці, громадські організації, громадські активісти  вирішили об’єднати свої зусилля для захисту підприємництва, свобод громадян та остаточного встановлення верховенства права в Україні!

Поділиться в соціальних мережах: