Репост - крок до змін! Розкажіть друзям про журнал
Головна/Статті

Як В. Трубаров хизувався досягненнями по малій приватизації, але за час його керівництва ФДМУ бюджет недоотримав 21млрд. грн від приватизації

Як В. Трубаров хизувався досягненнями по малій приватизації - Корупціонер в Україні
50870

Треба усім зрозуміти – приватизація стосується кожного громадянина.

У 2018 році ФДМУ виконав план надходжень від приватизації на 1,4 % і тому бюджет недоотримав майже 21 млрд. грн. Мінфін вимушений для покриття дефіциту бюджету ( у тому числі по неотриманню 21 млрд. грн від приватизації) розмістити (продати) у грудні 2018 року ОВДП (облігації внутрішнього державної позики) під 20,5% річних.

Таким чином, В. Гройсман разом з В. Трубаровим “сумлінно” виконуючи обов’язки привели до нового боргу на суму недоотримання бюджетом 21 млрд. грн. від приватизації під 20,5 % річних.

Тепер зрозуміло, хто буде відпрацьовувати ці борги та такі величезні відсотки – вірно громадяни України, а саме з наших податків, замість витрачання грошей на користь Держави та громадян, ці гроші будуть витрачені на погашення боргу та відсотків по ньому. І при цьому вся ця «чисельна армія» держслужбовців (ФДМУ, КМУ, Мінекономрозвитку) від нас громадян цілий рік отримувала зарплатню та нагадаю усім, що вони всі давали присягу державного службовця.

Але це не засмучує В. Трубарова та він на своїй сторінці у Фейсбуці 27.12.2018 року оприлюднив таку інформацію про досягнення від проведення малої приватизації: 

За 4 місяці малої приватизації вдалося отримати майже 350 мільйонів гривень. На відкритих торгах продано близько 250 об’єктів, і що важливо – жодного судового оскарження результатів аукціонів, лише десятикратні перевищення стартової ціни і чесна конкуренція. З 818 об’єктів малої приватизації продано близько 250, по 355 об‘єктах оголошені аукціони.

Особисто я зрадів від такої інформації, особливо щодо десятикратного перевищення стартової ціни та подумав, що реформа у сфері приватизації вдалася і для підтвердження цього зробив запит до ФДМУ на отримання публічної інформації щодо малої приватизації у 2018 році.

Але відповідь поки що самого ФДМУ без регіональних відділень мене засмутила та закінчилася моя радість за приватизацію, за десятикратні перевищення стартової ціни.


 

Розглянемо перше окреме майно нежитлові приміщення площею 279 кв.м. при стартовій ціні 1 399 655,00 грн продано за 2 510 001,00 грн. Не десятикратне збільшення але збільшення є. А якщо ціну продажу 2 510 000, грн розділити на 279 кв. м та на курс гривні до долару, то отримаємо 330 доларів за 1 кв. м. у м. Києві по вул. Павлівська (це два квартали від Національного цирку України). Центральний апарат ФДМУ, який має самих досвідчених фахівців приватизації, продав нежитлове приміщення недалеко від центру за 330 доларів за 1 м. кв.

Подивимося на результати продажу державного пакету акцій розміром 99,9533% статутного капіталу акціонерного товариства «Укрпапірпром». Цей пакет акцій було продано за 7млн. 500 тис. грн. при номінальній вартості 12 млн. 405 тис. грн.

Бачимо що є результат «збільшення» стартової ціни, але це не все: це підприємство є власником нерухомого майна у розмірі 1445,9 кв. м по вул. Євгена Сверстюка, 19 (бувша Раскової).

Тепер рахуємо: 7500 000,00 грн : 1445,9 кв.м = 5187, 00 грн за один кв.м та при курсі долара 28,30 маємо 183 долара за 1 кв. м у Києві біля метро Лівобережна в адміністративній будівлі.

Може читач розгляне додатки та хтось знайде десятикратне збільшення стартової ціни при приватизації. А я бачу з цих додатків, що з 7 об’єктів приватизації 3 продано нижче стартової ціни першого аукціону та тільки по 2-м є двократне збільшення стартової ціни. Та і ці збільшення не привід для відчуття перемоги, тому що збільшення пройшло при продажі Єдиних майнових комплексів підприємств, які виставляються на продаж по залишковій балансовій вартості або по номінальній вартості акцій.

Наводжу приклад продажу державного пакета акцій розміром 94,5335 % статутного капіталу акціонерного товариства «Закарпатський завод «Електроавтоматика» при стартовій ціні першого аукціону 5 млн 321 тис. грн продано за 5 млн 6 тис. грн. Тепер уважно прочитаємо розділ Інформація про об’єкт приватизації Інформаційного повідомлення ФДМУ на аукціон. 

Одразу видно, що за 5 млн. грн було продано підприємство, у якого вартість активів складає 31 млн. 580 тис. грн., має нерухомість загальної площі 26 947 кв. м, мало дохід у 2017 році 4 млн. грн. І це все за 5 млн. грн. – ще одне досягнення ФДМУ.

Ви бачили таку ціну за метр офісної будівлі у Києві, за ЄМК підприємств – ось так йде розпродаж нашого майна “за безцінь і це є досягнення реформ у сфері приватизації.

Всі такі продажі свідчать про крайнє низький професіоналізм чиновників ФДМУ, які відповідають за підготовку та продаж об’єктів приватизації. Та відкіля цей професіоналізм візьметься, якщо заступником цього напрямку є В. Герць, який спромігся у 2015 році виконати план надходжень на рівні 0,9 %, а у 2016 – на рівні 1,1% та недодавши державному бюджету за три останні роки більше 48 млрд. грн. і має нове досягнення виконання плану 1,4 % не надавши бюджету у 2018 році 21 млрд. грн. Вже бюджет недоотримав 69 млрд. грн, а ми на цю суму отримали борги з процентами.

А керує цими “професіоналами” В. Трубаров, по якому ведуться кримінальні справи, який надає недостовірну інформацію у деклараціях. (докладніше у статті
«Стисло про те, хто і як керує приватизацією нашого державного майна»).

Що можна вимагати від таких фахівців? Таких чиновників називають – “без прапору та Вітчизни”. Вони не здатні провести вдалий продаж об’єктів приватизації.

Це є також відповідь “реформаторам”, що не завжди аукціон показує ринкову вартість і вдалий продаж можливо провести тільки при фаховій підготовці аукціонів.

Ось такі відчуття від продажу: з одного боку гарно, що продали, а з іншого – сумно від ціни.

Великі досягнення «реформаторів» по проведенню приватизації ми відчуваємо – збільшилися борги у Держави та у нас з Вами, але питання про відповідальність поки залишається відкритим.

Тому громадяни, слідкуйте за приватизацією, бо це не тільки розвиток Держави та інвестиції, а як вбачається ще може бути джерелом боргів, які ми громадяни будемо віддавати.
Тому треба контролювати дії влади, не давати їм можливості порушувати законодавство та права громадян, знати та боротися за свої конституційні права, за прозору приватизацію, за надходження до бюджету, боротися проти виникнення монополізації (олігархізації) та боротися проти свавілля чиновників.

Блог автора – постійна ссилка на статтю
Качур Д. М. , член Громадської ради при ФДМУ , експерт з питань приватизації

Поділиться в соціальних мережах: