17.07.201848660
Київська міська влада шокує нас різними схемами продажу майна громади. Для будівництва шкіл, дитсадків або гуртожитків не вистачає землі, про що постійно жаліються міські чиновники, але для будівництва торгово-розважальних центрів завжди знайдеться місце в самих престижних місцях. Для цього новітні Чичикови готові продати свої та наші души, в прямому та переносному сенсі. Наразі розглянемо ще один зразок їх «кмітливості».Рішенням Київради від 18.03.2004 № 100/1310 «Про Програму приватизації на 2004-2006 роки» до Переліку об'єктів, що перебувають у комунальній власності територіальної громади міста Києва та підлягають приватизації, включено нежилий будинок по вул. Возз’єднання, 2 шляхом викупу ТОВ «Промексплуатація». Нема питань, якщо не знати, що цей будинок на той час був гуртожитком. Тобто фактично був запропонований до продажу гуртожиток разом з його мешканцями.
Регіональне відділення Фонду державного майна України по м. Києву на виконання цього рішення видає наказ від 30.03.2006 № 102 про приватизацію нежилого будинку шляхом викупу, що знаходиться на балансі КП «Київавтошляхміст» та який орендує ТОВ «Промексплуатація».
Але схаменувшись міські чиновники вирішили в незрозумілий спосіб виправити помилку, розпорядженням КМДА від 15.12.2006 № 1765 перевели, як виняток, жилий будинок № 2 на просп. Возз’єднання у нежилий. При цьому, не виправивши свої попередні рішення.
Подальша приватизація також здійснювалась з порушенням законодавства, зокрема Закону України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні», статтею 10 якого передбачається, що обов'язково проводиться незалежна оцінка майна, а органи місцевого самоврядування виступають замовниками проведення такої оцінки майна шляхом укладання договорів з суб'єктами оціночної діяльності - суб'єктами господарювання, визначеними на конкурсних засадах у порядку, встановленому законодавством.
Виконувати закони «не обов’язково», коли мова йде про домовленості у владних коридорах. Ніхто не проводив конкурсу по залученню оцінювача, тому вартість об’єкта приватизації становила чуть більше 4 млн. грн.
Зрозуміло, що будинок ні кому не був потрібен, потрібна земельна ділянка, на якій він збудований, для подальшого будівництва торгово-розважального центру. Зазначене ми тепер й спостерігаємо, під виглядом реконструкції будинку він був знесений повністю та наразі триває «незрозуміле» будівництво.
Скільки ще триватиме діяльність таких Чичикових залежить від нас з вами, не будьте байдужими до власної оселі, міста не давайте їм управляти вашим майном. Все, що незаконно продано, повинно бути повернуто громаді, тому у разі виявлення різних «схем» не задумуючись звертайтесь до правоохоронних органів, ми також готові надати в цьому посильну допомогу.